Kadını polisle korkutmuşlar

14 Eki 2021

JINNEWS, Tarsus’taki kadınları fuhuşa sürükleyen erkeklerden birinin ses kayıtlarına ulaştı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir sebze-meyve paketleme fabrikasında çalışan kadınların, elçi olan H.T. ve fabrikada “Kirve” olarak bilinen M.T. isimli kişiler tarafından uyuşturucu ve fuhuşa sürüklendiği iddia edilmişti. İddiaları araştıran JINNEWS fuhuş ve uyuşturucuya sürüklenen T. isimli kadının yaşadıklarını anlattığı ses kayıtlarını yayımlamıştı. 

Olayın peşini bırakmayan kadın ajansı, T.’nin video görüntüsü ile onu fuhuşa ve uyuşturucuya sürükleyen erkeklerden M.T.’nin ses kayıtlarına ulaştı.

‘Polis arkadaşları vardı’

 T.’nin görüntülerde, fabrikada elçilik yapan H.T.’nin kendisine uyuşturucu sattırdığını ve fuhuş yaptırdığını anlatarak şu ifadelere yer veriyor: “H.T. bana uyuşturucu sattırıyordu. Daha sonra tuttuğu evlerde bana fuhuş yaptırıyordu. İçtiğim uyuşturucunun etkisinde olduğum için kim olduklarını bilmiyordum. Eğer sen birine söylersen seni ve aileni öldürürüm. Benim arkamda polis var, dayılarım var, mahalle benim emrimin altında. Benimle beraber gelen D.K., D.Ö. ve A. isminde kızlarla evlere götürülüyorduk. Bize içirtilen uyuşturucu hapları artık yetmiyordu. Gün geçtikçe dozunu daha da arttırmaya başladı. H. daha sonra bana yeni telefon aldı. Kartımı değiştirdi. H.’nin Ahmet isminde polis bir arkadaşı vardı. Ondan sonra AK Partili dayısı vardı. Beni bunlarla tehdit ediyordu. Yanımda polisi arıyordu, ‘Benim dosyamı kapattın mı? Bu adamı vurduk?’ gibi şeyler söylüyordu. Ben de bunları görünce korkuyordum.”

Delilleri yok etti

 Kadınları fuhuşa sürükleyen H.’nin “Kirve” dediği M.T.’nin ses kayıtlarında ise “Olayı kendi aranızda halledin. Sağ, sol duymasın. Fazla kimseyi bulaştırmayın. H.’nin telefonunu Adana’ya incelemeye gönderdiler. Siz neden T.’nin eşine durumu yansıttınız. H.’yi bu mahalleden gönderebilirim. H.’nin her türlü pislikten kurtulmasına yardımcı oluyordum. Hap alışkanlık yapmıyor. Olaya namus meselesi demeyin. Varsa bir durum kimseye demeyin. Siz her yerde anlatmakla H.’nin hayatını karartıyorsunuz. Ben gidip emniyette H.’nin bu işleri yaptığını söyleyemem. Mahallede polisler var. Buna izin vermezler” ifadelerini kullanıyor.

Öte yandan T.’nin bir diğer ses kaydında da “M.T. siz neden H.’nin evine baskın yapılacağını söylediniz. Siz ona söylediğiniz için adam evde delil bırakmadı” diye konuşuyor.

MERSİN


Etiketler : Kadına taciz, Mersin, kadına tecavüz,