İzmir'de işçiler DİSK'e üye oluyor: Ulaşamayacağımız kimse kalmayacak

18 Eyl 2021

İzmir’de birçok alanda çalışan işçiler, hakları için DİSK’te örgütlenmeye devam ediyor

İZDENİZ şirketinde çalışan işçiler, mevcut sendikaları olan Türk Deniz-İş Sendikası ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle DİSK’e bağlı Limter İş’e geçiyor. İşçilerin Limter-İş Sendikası’na geçiş çalışmaları kapsamında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Ege Bölge Başkanı Memiş Sarı ve Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı işçilerle buluştu.

Birlikte mücadele vurgusu

Toplantıda konuşan Çerkezoğlu, sendikal mücadelenin demokrasinin bir parçası olduğunu kaydetti. Çerkezoğlu, işçilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. DİSK Ege Bölge Başkanı Memiş Sarı da sendika değiştirmenin anayasal bir hak olduğuna dikkat çekti ve birlikte mücadele edeceklerini belirtti.

‘Önemli olan sizsiniz’

Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı da, toplu sözleşme dönemine kadar mevcut sözleşmeden dayanışma aidatı ödeyerek her işçinin yasal bir hak olarak yararlanacağını, hiçbir çalışanın hak kaybı olmayacağını, DİSK’in tarihine ve sendikal anlayışına uygun sendikacılık yapacaklarını, üye çalışmalarının tamamlanmasına paralel şube açabileceklerini anlattı. Saygılı, “Anayasal ve yasal olarak sendikamızda yer almamanız için bir engel, bir sorun yok. Mevcut sendikayı değiştirmek en doğal hakkınız. Önemli olan sizlerin karar vermesidir. Biz arkadaşlarımızı son derece kararlı gördük. Ulaşamadığımız arkadaşımız kalmamalı. Doğru, dürüst, adaletli ve emekçilere yaraşır ve yakışır bir sendikacılık için DİSK’te, Limter-İş’te buluşuyoruz” dedi.

İZMİR

 


Etiketler : DİSK, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, İzmir,