İngiliz TSSA Sendikası: Demokrasiye karşı yapılan bir darbedir

05 Haz 2020

3 ismin Milletvekilliklerin düşürülmesine tepki gösteren İngiliz TSSA Sendikası Genel Sekreteri Manuel Cortes, "Bu demokrasiye karşı darbedir. TSSA sendikası olarak demokrasi için savaşanların yanındayız" dedi

DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun vekilliklerinin düşürülmesine bir çok kurum ve kuruluştan tepki gelmeye devam ediyor. Son olarak, İngiltere ve İrlanda'da yaklaşık faaliyet gösteren Ulaştırma Ücretli Personel Sendikası (TSSA) Genel Sekreteri Manuel Cortes milletvekillliklerin düşürülmesine tepki gösterdi. Cortes, yapılanın demokrasiye karşı bir darbe olarak değerlendirdi.

'Demokrasi için savaşanların yanındayız'

Cortes yaptığı açıklamada, "Bu demokrasiye karşı darbedir. TSSA sendikası olarak özgürlük ve demokrasi için savaşanların yanındayız. TSSA birliğimiz İngiliz hükümetini Türkiye ile ilişkilerini gözden geçirmek ve İşçi Partisi lideri Keir Starmer'ı kardeş partimizle dayanışma içinde bir açıklama yapmaya çağırmak için acil önlem almaya zorlayacak" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL


Etiketler : İngiliz TSSA Sendikası Genel Sekreteri Manuel Cortes, Leyla güven,