Hendek havai fişek fabrikasındaki patlamanın davası görüldü

13 Eyl 2021

Sakarya'da havai fişek fabrikasında meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin açılan davanın duruşması görüldü.

Sakarya'nın Hendek ilçesinde Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 3 Temmuz 2020’de meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin açılan davanın 4’üncü duruşması Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada tanık beyanları alındı. Görülen duruşmada, mahkeme heyeti tanık ve şikayetçileri dinledi.

Sanık ve sanık avukatlarının patlamanın sabotaj nedeniyle kaynaklandığını iddia etmesi üzerine mahkeme heyetinin Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan (MİT) istenen bilgiye, MİT’in verdiği cevapta patlama ile ilgili kendilerine ulaşan herhangi bir sabotaj ihbarının olmadığı belirtildi.

Duruşmada savcılık verdiği mütalaada, sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesini istedi. Mahkeme heyeti sanıklar Yaşar Coşkun ve Hasan Ali Velioğlu’nun tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı, 25 Ekim’e erteledi.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Sakarya patlama, Sakarya havai fişek fabrikası, Sakarya,