Gazeteci Tolu hakkında beraat talebi

16 Eyl 2021

ETHA Muhabiri Meşale Tolu’nun da aralarında bulunduğu 27 kişinin yargılandığı davada savcı tüm sanıklar hakkında 'örgüt üyeliğinden' beraat isterken, 13 kişi hakkında ise 'örgüt propagandası' iddiasıyla ceza talep etti. Mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı 24 Aralık'a erteledi

Etkin Haber Ajansı (ETHA) Muhabiri Meşale Tolu’nun da aralarında bulunduğu 27 kişinin “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 29’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Kimlik tespitiyle başlayan duruşmaya gazeteci Tolu katılmazken, avukatı Keleş Öztürk hazır bulundu. Aynı suçlamalardan yargılanan Ceren Çaban ve dava avukatları da duruşmaya katıldı. 

Bir sonraki duruşma 24 Aralık'a erteledi

Mütalaasını veren duruşma savcısı, "örgüt üyeliği" ve "örgüt propagandası" suçlaması ile yargılanan, aralarında Tolu'nun da bulunduğu  27 kişi hakkında, "örgüt üyesi olmak" suçlamasından beraat talebinde bulunurken, 13 kişi hakkında "örgüt propagandası" iddiasıyla ceza talebinde bulundu. Mütalaaya dair söz alan Tolu’nun avukatı Keleş Öztürk, iddia makamının sunduğu mütalaanın beraat yönlü talebine katıldıklarını, geniş değerlendirmelerini ise daha sonra yapacaklarını söyledi. Diğer avukatlar ise esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre talebinde bulundu. Avukatların süre talebini kabul eden mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı 24 Aralık'a erteledi. 

İSTANBUL 


Etiketler : ETHA, ETHA muhabiri,