Emine Şenyaşar: Ailem yok edildi neden tutuklanmıyorlar?

21 Eki 2021

Adalet arayışını sürdüren Emine Şenyaşar, acısının dinmediğini söyledi. Sağlık sorunları derinleşen Şenyaşar, 'Oğlum cezaevinden çıkmadan tedavi olmayacağım' dedi

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 227. gününde devam ediyor. Adliyede mesainin başlaması ile birlikte Urfa Adliyesi önünde gelen anne ve çocuğu, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi”nin bulunduğu alanda nöbet eylemlerine başladı.

'Ailem yok ettiler'

Eylemini 9 Mart’tan bu yana sağlık sorunlarının artmasına rağmen kesintisiz sürdüren Emine Şenyaşar, adaletin sağlanmamasına isyan etti. Ailesine yaşatılanların “zulüm” olduğunu söyleyen anne Şenyaşar, “Adliye önünde günler zor geçiyor ancak gelmeye mecburuz. Ailem yok edildi. Kış geliyor,  havalar soğuyor. Oğlum hala cezaevinde tutuluyor. Çocuklarımız katledenler tutuklansın. Elini kolunu sallayarak geziyorlar, neden tutuklanmıyorlar?” diye sordu.

'Oğlum cezaevinden çıkmadan tedavi olmayacağım'

Sağlık sorunlarının her geçen gün arttığına dikkati çeken Şenyaşar, “Sabah erken saatlerde buraya geliyoruz, akşam Suruç’a geri dönüyoruz. Hastalıklarım artıyor. Kalbimde bir ağrı var. Doktorlar gözlerimden ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Oğlum (Fadıl Şenyaşar) cezaevinden çıkmadan ben tedavi olmam” diye konuştu.

'Bunca şeye rağmen bana dava açıyorlar'

Türkiye’de adaletsizliğe maruz kalan birçok kişinin olduğuna vurgu yapan Şenyaşar, “Artık yeter, artık herkes gibi rahat bir nefes almak istiyoruz. Yaşadıklarımıza karşı hala bana ceza istiyorlar, bana dava açıyorlar. Bir aileyi yok ettiler hala zulümlerine devam ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

'Ağlamaktan kör olacağım'

Katliamın üstünden geçen 3 yıl 4 ayda acısının dinmediğini belirten Şenyaşar, “Acım hala ilk günkü gibi taze. Çok acı çekiyorum. Her gün ağlıyorum gözlerim kör olacak. 8 aydır burada oturuyorum ve ne kadar sürerse sürsün oturmaya devam edeceğim. Oğlumu bırakılmadan buradan ayrılmayacağım” şeklinde konuştu.

'Adalet, ekmek su gibi ihtiyaç'

Aile sanal medya hesaplarından, “Sandılar ki üç beş gün sonra adalet nöbetimizden vazgeçeriz. Sandılar ki, baskı yaparsak mücadeleden vazgeçerler. Ama bu ‘adalet mücadelesi’ onsuz yaşam olmaz. Ekmek gibi, su gibi...” mesajı paylaştı. 

URFA


Etiketler : Fadıl Şenyaşar, Şenyaşar ailesi adalet nöbeti, Şenyaşar ailesi, emine şenyaşar,