Denizli'de kadın buluşması: Her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele

17 Eki 2021

HDP Kadın Meclisi Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde kadınlarla bir araya geldi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, Denizli Merkezefendi ilçesinde kadın buluşması gerçekleştirdi. Buluşmada HDP’nin "Demokrasiye, Adalete, Barışa Çağrı" deklarasyonu, kadın örgütlenmesinin büyütülmesi, kadın kazanımlarına yönelik saldırı ve mücadele yöntemleri tartışıldı. 

 Alanlarda mücadele

Buluşmada konuşan HDP Merkezi Örgütlenme Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gündüz, kadınların en önemli kazanımlarından olan İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi ve beraberinde artan saldırılara dikkati çekerek, her türlü saldırılara karşı alanlarda mücadeleye devam edeceklerini yineledi. 

  

Partilerinin 9'ncu kuruluş yıldönümünü kutlayan Gündüz, kendilerine yönelik yoğun saldırılar olmasına rağmen geri adım atmadıklarını, gözaltı ve tutuklamalara boyun eğmediklerini aktardı. Kuruluş yıl dönümlerinde yapılan kutlamalarda da görüldüğü gibi kadın partisi olan HDP'nin büyük bir coşku ve heyecanla yoluna devam ettiğini sözlerine ekleyen Gündüz, kutlamalardaki coşku ve heyecanın baskı politikalarına verilmiş en büyük cevap olduğunu dile getirdi.

 

AKP-MHP ortaklığı: bir ayağı çukurda 

Gündüz, AKP ve MHP ittifakının baskı politikaları sonucu çöküşü yaşadığını ifade ederek, "AKP'nin bir ayağı çukurda. Bu faşizmin gitmesini sağlayanlar ise ancak bizler olabiliriz. Çünkü bu cinsiyetçi, ırkçı ve miliyetçi politikalara en çok karşı çıkan bizleriz. Gitmesini sağlamamız için birçok nedenimiz var. Buna karşı hep birlikte karşı çıkıp, mücadele etmeliyiz" dedi. 

Kaynak:MA


Etiketler : kadın buluşması, HDP İstanbul Kadın Meclisi,