Barınamıyoruz Hareketi Beşiktaş'ta sabahladı

22 Eyl 2021

Yaklaşık 20 yıldır iktidarda olan AKP, öğrencilere yeterli yurt sağlayamazken öğrenciler tepkilerini sabahlayarak ortaya koyuyor

Üniversite öğrencilerinin yüksek kiralar istenmesine ve yeterli uygun bütçeli yurt imkanları sağlanmamasına karşı başlattıkları 'Barınamıyoruz Hareketi' sokakta yatma nöbetini İstanbul'da da sürdürüyor. Barınamıyoruz Hareketi,  Beşiktaş Belediyesi Sporcular Parkı'nda sabahladı. Öğrenciler, Tüm kesimlere dayanışma çağrısında bulundu.

Gençlik Hareketi Koordinasyonu da, Şişli’de bulunan Maçka Parkı’nda sabahladı. “Barınamıyoruz Hareketi” Levent’te bulunan bir parkta, “Yurtsuzlar Hareketi” ise Kadıköy’de bulunan Moda Parkı’nda protestolarına devam etti.

O parayla 500 yataklı 23 yurt...

Öğrencilere yeterli yurt yapmayan AKP-MHP yönetiminin 291 milyon dolara New York’ta Türk Evi yapmasına tepki gösterildi.

İnşaat sektörü temsilcilerinin sozcu.com.tr için yaptığı hesaplamaya göre, 291 milyon dolara 12 bin öğrenciye konaklama imkânı sağlanabilir, 500 yataklı 23 tane yurt inşa edilebilirdi. 

Öğrencileri tarikat-cemaat yurtlarına mahkum etmeye çalışan AKP-MHP hükümetinin bütçe kaynaklarını yandaşlarını çok sayıda maaş olarak aktarması, birçok kentte aylık harcamaları yüksek yüzlerce odalı Saray yaptırması da tepki çekiyor. İSTANBUL


Etiketler : barınamıyoruz hareketi,