4 yıldır haklarını alamayan BİMEKS işçileri eyleme başlıyor

28 Eki 2020

 4 yıldır maaş ve tazminatlarını alamayan BİMEKS işçileri, 2 Kasım'da Boğaziçi Üniversitesi önünde çadır kuracaklarını belirtti. İşçiler kararlılıklarını, 'Tazminatlarımızı istiyoruz, alacağız' şeklinde belirtti

İzmir’de maaş ve tazminatlarını alamayan BİMEKS işçileri, 4 yıldır verilmeyen haklarının ödenmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Konak’ta bulunan Kemeraltı Çarşısı girişinde yapılan açıklamaya işten atılan işçiler katıldı. “Tazminatlarımızı istiyoruz, alacağız” pankartının açıldığı açıklamayı işçiler adına BİMEKS işçisi Oğuz Taşlı okudu.

'Mutlaka kazanacağız'

Taşlı, bin 500 BİMEKS işçisinin Türkiye’nin elektronik devi denilen BİMEKS bünyesinde yıllarca çalıştıklarını belirtti. 2016 yılıyla birlikte maaşlarını alamadıklarını söyleyen Taşlı, “Davaları kazandık, icra takipleri de yapıldı. Hukuk bu hırsızlara işlemiyor, hakkımızı alamıyoruz. Kabul etmiyoruz. Tanıdığımız vekilleri devreye sokalım belki oradan bir şey çıkar dedik, kimse elini taşın altına koymadı. Hiçbir siyaset bu hırsızlara bir şey yapmıyor. Kabul etmiyoruz. Bizler Türkiye’nin her yerinde birer, ikişer çıkış yolları aramaktan artık vazgeçtik. Bin 500 BİMEKS işçisi olarak bir araya geldik. Bugün Türkiye’nin 3 ayrı meydanından haykırıyoruz. Akgiray’larla biz eşit vatandaş değil miyiz? Artık yeter! 2 Kasım Pazartesi günü hırsız Vedat Akgiray’ın görev yaptığı Boğaziçi Üniversitesi kapısına direniş çadırımızı kuruyoruz. Direne, direne kazanacağız” dedi.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Tazminat hakkı, BİMEKS işçileri,